SRF2012-371Y
Common Mode Inductors (Chokes) 370uH 25%
product image
SRF2012-371Y Picture
SeekIC No. : 001172065 Detail
SRF2012-371Y: Common Mode Inductors (Chokes) 370uH 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-371Y
Quick Details
Impedance : 370 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 280 mAmps Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Maximum DC Current : 280 mAmps
Series : SRF2012
Impedance : 370 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-371Y
Inductance-
Impedance370 Ohm
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max
Current 280mA