SRF2012-670Y
Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
product image
SRF2012-670Y Picture
SeekIC No. : 001171769 Detail
SRF2012-670Y: Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-670Y
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 67 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 400 mAmps Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Current : 400 mAmps
Impedance : 67 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms
Series : SRF2012
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-670Y
Inductance-
Impedance67 Ohm
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max
Current 400mA