SRR7032-100ML
Power Inductors 10uH 20%
product image
SRR7032-100ML Picture
SeekIC No. : 001203990 Detail
SRR7032-100ML: Power Inductors 10uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR7032-100ML
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.4 Amps Maximum DC Resistance : 0.068 Ohms
Self Resonant Frequency : 35 MHz Q Minimum : 25
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 1.4 Amps
Self Resonant Frequency : 35 MHz
Maximum DC Resistance : 0.068 Ohms
Q Minimum : 25
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H