SRR7032-101ML
Power Inductors 100uH 20%
product image
SRR7032-101ML Picture
SeekIC No. : 001205007 Detail
SRR7032-101ML: Power Inductors 100uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR7032-101ML
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.45 Amp Maximum DC Resistance : 0.54 Ohms
Self Resonant Frequency : 12 MHz Q Minimum : 28
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Maximum DC Resistance : 0.54 Ohms
Self Resonant Frequency : 12 MHz
Inductance : 100 uH
Maximum DC Current : 0.45 Amp
Q Minimum : 28
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H