STD30NE06T4
MOSFET N-CH 60V 30A
product image
STD30NE06T4 Picture
SeekIC No. : 00166194 Detail
STD30NE06T4: MOSFET N-CH 60V 30A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STD30NE06T4
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 30 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.03 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 175 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TO-252 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Continuous Drain Current : 30 A
Package / Case : TO-252
Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.03 Ohms