STE3300-16T3MI
Tantalum Capacitors - Wet 16volts 3300uF 20% T3 case size
product image
STE3300-16T3MI Picture
SeekIC No. : 001104617 Detail
STE3300-16T3MI: Tantalum Capacitors - Wet 16volts 3300uF 20% T3 case size
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STE3300-16T3MI
Mfg:
Vishay/Tansitor
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Capacitance : 3300 uF Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 0.2 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Package / Case : T3 Dimensions : 10.31 mm Dia. x 19.46 mm L
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed Packaging : Tray
Description
Series :
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed
Tolerance : 20 %
Packaging : Tray
ESR : 0.2 Ohms
Package / Case : T3
Dimensions : 10.31 mm Dia. x 19.46 mm L
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 3300 uF