SUM60P05-11LT-E3
MOSFET 55V 60A 200W
product image
SUM60P05-11LT-E3 Picture
SeekIC No. : 00160738 Detail
SUM60P05-11LT-E3: MOSFET 55V 60A 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SUM60P05-11LT-E3
Mfg:
Vishay/Siliconix
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : P-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 55 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 60 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 11 mOhms Configuration : Single
Description
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Packaging : Reel
Transistor Polarity : P-Channel
Drain-Source Breakdown Voltage : 55 V
Continuous Drain Current : 60 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 11 mOhms