SW260C-5.0-23
INDUCTOR 23UH 5A 260KHZ CLIP
product image
SW260C-5.0-23 Picture
SeekIC No. : 004509619 Detail
SW260C-5.0-23: INDUCTOR 23UH 5A 260KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260C-5.0-23
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260C-5.0-23
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance23H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)26.00 mOhm Max