SW260S-4.3-10
INDUCTOR 10UH 4.3A 260KHZ SMD
product image
SW260S-4.3-10 Picture
SeekIC No. : 004509622 Detail
SW260S-4.3-10: INDUCTOR 10UH 4.3A 260KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260S-4.3-10
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260S-4.3-10
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.591" L x 0.591" W x 0.315" H (15.00mm x 15.00mm x 8.00mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 4.3A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)26.00 mOhm Max