SW260S-4.9-23
INDUCTOR 22.8UH 4.9A 260KHZ SMD
product image
SW260S-4.9-23 Picture
SeekIC No. : 004509623 Detail
SW260S-4.9-23: INDUCTOR 22.8UH 4.9A 260KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260S-4.9-23
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260S-4.9-23
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22.8H
Tolerance±20%
Package / Case1.220" L x 1.063" W x 0.500" H (30.99mm x 27.00mm x 12.70mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 4.9A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)36.00 mOhm Max