SW260S-5.0-10
INDUCTOR 11UH 5A 260KHZ SMD
product image
SW260S-5.0-10 Picture
SeekIC No. : 004509624 Detail
SW260S-5.0-10: INDUCTOR 11UH 5A 260KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260S-5.0-10
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260S-5.0-10
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance11H
Tolerance±20%
Package / Case0.701" L x 0.669" W x 0.390" H (17.80mm x 17.00mm x 9.91mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max