SWS15012
Linear and Switching Power Supplies 150W 12V 12.5A AC-DC, 115-230VAC
product image
SWS15012 Picture
SeekIC No. : 002758006 Detail
SWS15012: Linear and Switching Power Supplies 150W 12V 12.5A AC-DC, 115-230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS15012
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 150 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 12.5 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 1.77 in L x 1.97 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 150 W
Output Current (Channel 1) : 12.5 A
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS15012
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)150W
Voltage - Output12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output12 VDC @ 12.5A