SWS15015
Linear and Switching Power Supplies 150W 15V 10A AC-DC, 115-230VAC
product image
SWS15015 Picture
SeekIC No. : 002758037 Detail
SWS15015: Linear and Switching Power Supplies 150W 15V 10A AC-DC, 115-230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS15015
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 150 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 10 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 2.05 in L x 3.86 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 10 A
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Power Rating : 150 W
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS15015
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)150W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 10A