SWS15024
PWR SUP 24V 6.3A SNG OUTPUT
product image
SWS15024 Picture
SeekIC No. : 003808800 Detail
SWS15024: PWR SUP 24V 6.3A SNG OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS15024
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Number of Converters : 3 Series: SWS
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc Type: Standard Product
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 85 ~ 265VAC Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 6.3A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 150W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 7.80" L x 3.90" W x 2.00" H (198.1mm x 99.1mm x 50.8mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 24V
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 85%
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Power (Watts): 150W
Voltage - Input: 85 ~ 265VAC
Series: SWS
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 6.3A
Size / Dimension: 7.80" L x 3.90" W x 2.00" H (198.1mm x 99.1mm x 50.8mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS15024
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)151.2W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
1st Output24 VDC @ 6.3A