SWS60024
Linear and Switching Power Supplies 600W 24V 25A
product image
SWS60024 Picture
SeekIC No. : 002757899 Detail
SWS60024: Linear and Switching Power Supplies 600W 24V 25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS60024
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 600 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 25 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 3.74 in L x 8.27 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 600 W
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Output Current (Channel 1) : 25 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS60024
Number of Outputs1
Power (Watts)600W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 25 A