SWS600L-5
Linear and Switching Power Supplies 600W 5V 120A AC-DC, 115-230VAC
product image
SWS600L-5 Picture
SeekIC No. : 002757869 Detail
SWS600L-5: Linear and Switching Power Supplies 600W 5V 120A AC-DC, 115-230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS600L-5
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Both
Output Power Rating : 600 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 120 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 6.26 in L x 3.62 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Output Power Rating : 600 W
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Commercial/Medical : Both
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 120 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS600L-5
Number of Outputs1
Power (Watts)600W
Voltage - Output5V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output5 VDC @ 120A