SWV-0.85-680
INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ VRT
product image
SWV-0.85-680 Picture
SeekIC No. : 003456385 Detail
SWV-0.85-680: INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWV-0.85-680
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 680µH Current: 850mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 680µH
Current: 850mA
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWV-0.85-680
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 850mA
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.250 Ohm Max