SWV-0.90-330
INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ VRT
product image
SWV-0.90-330 Picture
SeekIC No. : 004509709 Detail
SWV-0.90-330: INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWV-0.90-330
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWV-0.90-330
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 900mA
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)740.0 mOhm Max