SWV-0.9-330
INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ VRT
product image
SWV-0.9-330 Picture
SeekIC No. : 003456386 Detail
SWV-0.9-330: INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWV-0.9-330
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 330µH Current: 900mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Current: 900mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 330µH
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max