SXE100VB121M16X15LL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 120UF 100V
product image
SXE100VB121M16X15LL Picture
SeekIC No. : 00740253 Detail
SXE100VB121M16X15LL: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 120UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE100VB121M16X15LL
Quick Details
Capacitance : 120 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 15 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 120 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 25 Volts
Dimensions : 16 mm Dia. x 15 mm L