SXE100VB18RM6X15FTX
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 18uF 100V 6X15
product image
SXE100VB18RM6X15FTX Picture
SeekIC No. : 00738048 Detail
SXE100VB18RM6X15FTX: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 18uF 100V 6X15
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE100VB18RM6X15FTX
Quick Details
Capacitance : 18 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 15 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Ammo
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Packaging : Ammo
Capacitance : 18 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 15 mm L