SXE100VB221M16X25LL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 100V
product image
SXE100VB221M16X25LL Picture
SeekIC No. : 00740016 Detail
SXE100VB221M16X25LL: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE100VB221M16X25LL
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 220 uF