SXE100VB101M12X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 100V 12X20
product image
SXE100VB101M12X20LL Picture
SeekIC No. : 00738591 Detail
SXE100VB101M12X20LL: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 100V 12X20
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE100VB101M12X20LL
Mfg:
United Chemi-Con
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L
Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance : 100 uF