SXE15-48D3V3-2V5
DC/DC Converters DUAL 3.3/2.5V 15W SMD
product image
SXE15-48D3V3-2V5 Picture
SeekIC No. : 002733083 Detail
SXE15-48D3V3-2V5: DC/DC Converters DUAL 3.3/2.5V 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE15-48D3V3-2V5
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXE15-48D3V3-2V5
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output3.3V, 2.5V
Power (Watts)15W
Number of Outputs2
1st Output3.3 VDC @ 3.5A
2nd Output2.5 VDC @ 4.5A