SXE15-48S1V8
DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
product image
SXE15-48S1V8 Picture
SeekIC No. : 002752803 Detail
SXE15-48S1V8: DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE15-48S1V8
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXE15-48S1V8
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output1.8V
Power (Watts)10.8W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 6A