SXN15-48S05
DC/DC Converters HI-EFF 5V out 15W SMD
product image
SXN15-48S05 Picture
SeekIC No. : 002752606 Detail
SXN15-48S05: DC/DC Converters HI-EFF 5V out 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48S05
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48S05
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output5.0 VDC @ 3A