SXN15-48S1V8-R
DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
product image
SXN15-48S1V8-R Picture
SeekIC No. : 002752690 Detail
SXN15-48S1V8-R: DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48S1V8-R
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48S1V8-R
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output1.8V
Power (Watts)10.8W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 6A