TAJT105K035R
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 1uF 10%
product image
TAJT105K035R Picture
SeekIC No. : 001103086 Detail
TAJT105K035R: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 1uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJT105K035R
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 6.5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3528
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : T Case
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 3528
Capacitance : 1 uF
Height : 1.2 mm
Case Code - in : 1210
Voltage Rating : 35 Volts
Mfr Case Code : T Case
Series : TAJ
ESR : 6.5 Ohms