TAJT106K010HNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 10uF 10%
product image
TAJT106K010HNJ Picture
SeekIC No. : 001089754 Detail
TAJT106K010HNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJT106K010HNJ
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 3 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3528
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : T Case
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
ESR : 3 Ohms
Case Code - mm : 3528
Capacitance : 10 uF
Height : 1.2 mm