TMK432F475ZG-T
CAP CER 4.7UF 25V Y5V 1812
product image
TMK432F475ZG-T Picture
SeekIC No. : 002947321 Detail
TMK432F475ZG-T: CAP CER 4.7UF 25V Y5V 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK432F475ZG-T
Series: M Manufacturer: Taiyo Yuden
Capacitance: 4.7µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Voltage - Rated: 25V
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Capacitance: 4.7µF
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK432F475ZG-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance4.7F
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-