UP2C-R47-R
Power Inductors 0.47uH 18.6A 2.5mOhms
product image
UP2C-R47-R Picture
SeekIC No. : 001195205 Detail
UP2C-R47-R: Power Inductors 0.47uH 18.6A 2.5mOhms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2C-R47-R
Quick Details
Inductance : 470 nH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 18.6 Amps Maximum DC Resistance : 2.5 mOhms
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 470 nH
Maximum DC Resistance : 2.5 mOhms
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H
Maximum DC Current : 18.6 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2C-R47-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470nH
Tolerance±20%
Package / Case0.507" L x 0.370" W x 0.204" H (12.90mm x 9.40mm x 5.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 12.2A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.500 mOhm Max