UUJ1C102MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 1000uF
product image
UUJ1C102MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00754672 Detail
UUJ1C102MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 1000uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUJ1C102MNL1MS
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1000 uF
Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L