V151CA60
Varistors 150V 70kA 60mm Disc
product image
V151CA60 Picture
SeekIC No. : 00701626 Detail
V151CA60: Varistors 150V 70kA 60mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V151CA60
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 410 V Capacitance : 4000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Description
Product :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Packaging :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Capacitance : 4000 pF
Clamping Voltage : 410 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV151CA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge50kA
Package / CaseDisc 60mm
Varistor Voltage240V