V321CA32
Varistors 320V 20kA 1900pF
product image
V321CA32 Picture
SeekIC No. : 00706770 Detail
V321CA32: Varistors 320V 20kA 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321CA32
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 850 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 20 KA
Capacitance : 1900 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Peak Surge Current : 20 KA
Capacitance : 1900 pF
Clamping Voltage : 850 V
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321CA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge20kA
Package / CaseDisc 32mm
Varistor Voltage510V