V321BA60
Varistors 320V 50kA 7500pF
product image
V321BA60 Picture
SeekIC No. : 00699775 Detail
V321BA60: Varistors 320V 50kA 7500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321BA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 420 V Voltage Rating AC : 320 V
Clamping Voltage : 760 V Peak Surge Current : 50 KA
Surge Energy Rating : 1100 J Capacitance : 7500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating AC : 320 V
Surge Energy Rating : 1100 J
Voltage Rating DC : 420 V
Peak Surge Current : 50 KA
Clamping Voltage : 760 V
Capacitance : 7500 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321BA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge50kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage510V