V321CA40PS
Varistors 320V 40kA 3800pF
product image
V321CA40PS Picture
SeekIC No. : 00705042 Detail
V321CA40PS: Varistors 320V 40kA 3800pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321CA40PS
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~95
Quick Details
Voltage Rating DC : 420 V Voltage Rating AC : 320 V
Clamping Voltage : 830 V Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 830 V
Capacitance : 3800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321CA40PS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm
Varistor Voltage510V