V321CA40
Varistors 320V 40kA 3800pF
product image
V321CA40 Picture
SeekIC No. : 00706566 Detail
V321CA40: Varistors 320V 40kA 3800pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321CA40
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 830 V
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 830 V
Capacitance : 3800 pF
Diameter : 40 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321CA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm
Varistor Voltage510V