V321DHB34
Varistors DHB Series
product image
V321DHB34 Picture
SeekIC No. : 00704060 Detail
V321DHB34: Varistors DHB Series
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321DHB34
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 830 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 320 V
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 830 V
Capacitance : 3800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321DHB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage561V