V321HA32
Varistors 320V 25kA 1900pF
product image
V321HA32 Picture
SeekIC No. : 00703808 Detail
V321HA32: Varistors 320V 25kA 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 845 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Surge Energy Rating : 390 J Capacitance : 1900 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Clamping Voltage : 845 V
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Capacitance : 1900 pF
Surge Energy Rating : 390 J
Peak Surge Current : 25 KA
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage510V