V321HA40
Varistors 320V 40kA 3800pF
product image
V321HA40 Picture
SeekIC No. : 00702458 Detail
V321HA40: Varistors 320V 40kA 3800pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321HA40
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 825 V
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Surge Energy Rating : 460 J Capacitance : 3800 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 825 V
Surge Energy Rating : 460 J
Capacitance : 3800 pF
Diameter : 40 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321HA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage510V