V321HB34
Varistors 320V 40kA 3800pF
product image
V321HB34 Picture
SeekIC No. : 00700643 Detail
V321HB34: Varistors 320V 40kA 3800pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321HB34
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 830 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Surge Energy Rating : 460 J Capacitance : 3800 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 320 V
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 830 V
Surge Energy Rating : 460 J
Capacitance : 3800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321HB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage510V