V321HC32
Varistors 320V 40kA 1900pF
product image
V321HC32 Picture
SeekIC No. : 00704761 Detail
V321HC32: Varistors 320V 40kA 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321HC32
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 845 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 1900 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Clamping Voltage : 845 V
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Capacitance : 1900 pF
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321HC32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage510V