V421HG34
Varistors HIGH ENERGY PCB USE
product image
V421HG34 Picture
SeekIC No. : 00704547 Detail
V421HG34: Varistors HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V421HG34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~76
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V Clamping Voltage : 1.13 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V
Clamping Voltage : 1.13 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV421HG34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts420Vrms
Maximum DC Volts560VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage748V