V480LA40AP
Varistors 480V 270pF
product image
V480LA40AP Picture
SeekIC No. : 00700157 Detail
V480LA40AP: Varistors 480V 270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LA40AP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.24 KV
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Surge Energy Rating : 105 J Capacitance : 270 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 1.24 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 270 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Surge Energy Rating : 105 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV480LA40AP
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage825V