V481BA60
Varistors 750V 70kA 5500pF
product image
V481BA60 Picture
SeekIC No. : 00701118 Detail
V481BA60: Varistors 750V 70kA 5500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481BA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~24
Quick Details
Voltage Rating DC : 640 V Voltage Rating AC : 480 V
Clamping Voltage : 1.16 KV Peak Surge Current : 70 KA
Surge Energy Rating : 1600 J Capacitance : 5500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Clamping Voltage : 1.16 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Peak Surge Current : 70 KA
Voltage Rating AC : 480 V
Capacitance : 5500 pF
Surge Energy Rating : 1600 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481BA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge70kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage750V