V481CA60
Varistors 750V 70kA 5500pF 60mm Disc
product image
V481CA60 Picture
SeekIC No. : 00704043 Detail
V481CA60: Varistors 750V 70kA 5500pF 60mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481CA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~29
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.16 KV
Diameter : 60 mm Peak Surge Current : 70 KA
Capacitance : 5500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Clamping Voltage : 1.16 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Peak Surge Current : 70 KA
Voltage Rating AC : 480 V
Diameter : 60 mm
Capacitance : 5500 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481CA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge70kA
Package / CaseDisc 60mm
Varistor Voltage750V