V481CA32
Varistors 750V 20kA 1300pF 32mm Disc
product image
V481CA32 Picture
SeekIC No. : 00706116 Detail
V481CA32: Varistors 750V 20kA 1300pF 32mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481CA32
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.3 KV
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 20 KA
Capacitance : 1300 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Peak Surge Current : 20 KA
Voltage Rating DC : 640 V
Clamping Voltage : 1.3 KV
Voltage Rating AC : 480 V
Capacitance : 1300 pF
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481CA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm
Varistor Voltage750V