V481HA40
Varistors 750V 40kA 2700pF
product image
V481HA40 Picture
SeekIC No. : 00699927 Detail
V481HA40: Varistors 750V 40kA 2700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481HA40
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.23 KV
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Surge Energy Rating : 650 J Capacitance : 2700 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 2700 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Diameter : 40 mm
Clamping Voltage : 1.23 KV
Surge Energy Rating : 650 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481HA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage750V