V481HB34
Varistors 750V 40kA 2700pF
product image
V481HB34 Picture
SeekIC No. : 00704556 Detail
V481HB34: Varistors 750V 40kA 2700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481HB34
  • Qty
  • 0~76
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.24 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Surge Energy Rating : 650 J Capacitance : 2700 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Clamping Voltage : 1.24 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 2700 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Surge Energy Rating : 650 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481HB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage750V