V481HC40
Varistors 750V 2700pF
product image
V481HC40 Picture
SeekIC No. : 00704601 Detail
V481HC40: Varistors 750V 2700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481HC40
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.23 KV
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 2700 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Diameter : 40 mm
Clamping Voltage : 1.23 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481HC40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage750V